Loading...

Zážitkový výlet na koni

Jedinečný rok v sedle!

Naša farma sa už tradične venuje organizovaním zážitkových výletov na koni. Správneho koniara od jazdy na koni nič neodradí a preto fungujeme celoročne 💪🏿.

Čím sa však vyznačujeme?

Je to nádherná rozmanitá príroda, nájdete tu nekonečné lúky, ale aj krásne hory s výhľadmi do širokého okolia.

Sú to spoľahlivé a natrénované kone, výber koňa vždy starostlivo zvážime na základe skúseností a preferencií jazdca.

Je to tím skvelých ľudí, ktorí sa o vás postarajú počas celého výletu, poradia vám, podporia vás a ochotne so všetkým pomôžu, aby ste vy mohli dokonale vypnúť.

V neposlednom rade spájame jazdecké výlety s jedinečným gastronomickým zážitkom, stravu zabezpečujeme domácimi výrobkami priamo z našej farmy, čiže od nás hladní neodídete.

A samozrejme zážitkami. Jedinečný zážitok si odnesiete vďaka príjemnej partii ľudí, vytvorením nových kamarátstiev, prekonavaním samého seba, skúšaním niečoho nového, ale hlavne v podobe absolútneho oddychu. Nezabudneme sa zastaviť na čapované pivko, či oddýchnuť si večer v horúcej kadi a zregenerovať tak naše unavené telá.

Naše jazdy sa snažíme robiť tak, aby tu každý našiel to svoje. Či už ste si prišli dobre zajazdiť, spoznať ďalších koniarov alebo len vypadnúť zo stereotypu a oddýchnuť si pri dobrom jedle a pive. Nájdete u nás načo si len pomyslíte.

Ako pominulé roky, aj v roku 2023 sme si pre vás pripravili sériu viacdňových výletov, ktoré prestriedame s tými jednodňovými.

Sezónu viacdňových výletov už tradične začneme vyháňaním dobytka z Farmy Lutila na pastviská v Slaskej. Je to pre koniarov úplne jedinečný zážitok, nakoľko je to možnosť vyskúšať si skutočnú prácu s dobytkom vo voľnej prírode. V minulom roku bola s nami pri jarnom vyhaňaní aj Farmárska Revue a tak vás s radosťou pozývame zahľadieť sa priamo do deja:

Termín tohtoročného vyháňania dobytka je 22.4., výlet je už plne obsadený a teda ďakujeme všetkým za záujem.

Ďalšie termíny jedno-, dvoj- a viacdňových výletov sú:

4.-6.5. Čičmany (plne obsadené)

21.5. jednodňový výlet

28.5. jednodňový výlet

8.-10.6. Banská Štiavnica (plne obsadené)

7.-9.7. Pustý hrad

16.7. jednodňový výlet

24.-26.7. Hostinec

19.8. jednodňový výlet

26.-27.8. Jožkovňa

2.-3.9. Čremošné

Sezónu viacdňových výletov tradične uzatvárame jesenným zháňaním dobytka z pastvy naspäť na Farmu Lutila. V roku 2021 s nami spravila Farmárska Revue reportáž na túto tému a teda opäť môžete nahliadnuť, ako táto akcia prebiehala:

Farmárska revue

Ak sa k nám chcete na jeseň pridať, neváhajte sledovať naše fb a ig stránky, kde uverejníme tohtoročný termín.

Ale nezúfajte, v skutočnosti naša sezóna nikdy nekončí, výlety v prípade priaznivého počasia organizujeme celoročne. A v prípade toho nepriaznivého- „neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie“. 😊

Upozorňujeme, že takto štandardne prebiehajú výlety, v roku 2023 však bude každý náš výlet úplne jedinečný! Presne informácie ku každému výletu preto včas upresníme.

Zároveň dávame do pozornosti možnosť zorganizovať výlet presne pre vás na mieru. Vytvorte si u nás ten pravý zážitok! 😉

Pre viac informácií o výlete nás kontaktujte:

tel. č. 0902 064 291

email: zazitkyvsedle@gmail.com

Odporúčaná výbava na koňa

  • Telefón

  • Záložný zdroj energie

  • Svietidlo(baterka, čelovka)

  • Fľaša

  • Pokrývka hlavy

  • Plášť do dažďa

  • Pevná obuv(jazdecká, nie turistická)

Máte doma koniara, či koniarku, ktorého/ktorú by takýto výlet potešil? Zakúpte mu darčekovú poukážku a darujte mu tak nezabudnuteľný zážitok!